Uw documenten indienen
FR·NL·EN
Standpunten/Tewerkstellingsmaatregelen
Illustratie: besparing op bijdragen
Tewerkstellingsmaatregelen · 13 oktober 2026 · 3 min

Eerste aanwervingen: wat is er veranderd op 1 juli 2026

David Tanoh, Employment Law Advisor

In het kort. 1e werknemer: 2.000 € per kwartaal in plaats van 3.100 €. 2e tot 5e: 1.000 € per kwartaal gedurende drie jaar. De 4e en 5e rang zijn terug.

Een werkgever die zijn eerste werknemer in dienst neemt, profiteert van een verlaging van de werkgeversbijdragen. Deze maatregel bestaat al jaren, maar is op 1 juli 2026 gewijzigd.

Wat is er veranderd

RangVóór juli 2026Sinds juli 2026
1e werknemer3.100 € / kwartaal, zonder limiet2.000 € / kwartaal, zonder limiet
2e en 3eDegressief, 13 kwartalen1.000 € × 12 kwartalen
4e en 5eAfgeschaft1.000 € × 12 kwartalen

De twaalf kwartalen worden geteld binnen een periode van twintig kwartalen vanaf de indiensttreding. En de verlaging naar 2.000 € geldt ook voor de eerste werknemers die op 1 juli al in dienst waren: het oude bedrag blijft niet gehandhaafd.

Drie zaken om te controleren

De vermindering is gekoppeld aan een rang, niet aan een persoon. Elk kwartaal kan ze worden toegepast op de werknemer met de hoogste werkgeversbijdragen. Een sociaal secretariaat dat de vermindering laat gelden voor de eerste aangeworven werknemer (deeltijds), terwijl er sindsdien een voltijdse werknemer is aangeworven, kost de werkgever geld.

De 4e en 5e rang staan open voor aanwervingen vanaf 1 juli 2026. Als er niets op uw aangifte staat, heeft niemand erom gevraagd.

De voorwaarde van „nieuwe werkgever“ wordt strikt beoordeeld. Geen personeel in de voorgaande twaalf maanden, met uitzondering van studenten, leerlingen en flexi-jobs. Een technische exploitatie-eenheid met een andere onderneming kan het recht tenietdoen.

De vermelde bedragen zijn die welke door de RSZ zijn gepubliceerd voor het derde kwartaal van 2026. Alvorens enige stap te ondernemen, moeten deze worden gecontroleerd in de administratieve instructies van het betreffende kwartaal.

Een gratis audit van uw tewerkstellingsmaatregelen. Gratis audit van uw tewerkstellingsmaatregelen

Laten we het over uw bedrijf hebben.

Een eerste vrijblijvend gesprek van 30 minuten.

Of schrijf ons: info@meeunohconsult.com

Afspraak op aanvraag: Louizalaan 231, 1050 Brussel.

Een afspraak maken

Door dit formulier te verzenden, gaat u akkoord met ons privacybeleid.